• 27 lutego 2024

Pokój dziecka to bardzo ważny element każdego domu, który należy dobrze urządzić. To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność dogrania ze sobą wszystkich szczegółów, aby ich dziecko miało zapewniony wygodny, komfortowy oraz ładny pokój, w którym będzie mogło odpoczywać, bawić się oraz uczyć do szkoły. Przede wszystkim ze względu na naukę bardzo istotnym elementem jest właśnie odpowiednie oświetlenie. Dlatego powinniśmy przywiązać do niego bardzo dużą uwagę i porządnie się zastanowić jakie lampy oraz lampki umieścimy w pokoju naszej pociechy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze oświetlenia do pokoju swojego dziecka. Zapraszam do lektury!

Jaką lampkę umieścić przy łóżku?

Ważne jest, aby zadbać o to, aby nasze dziecko miało lampkę blisko takich miejsc jak na przykład łóżko. Chodzi przede wszystkim oto, że takie oświetlenie ułatwi nam czytanie bajek na dobranoc oraz wieczorne zasypianie, co jest istotne w szczególności w przypadku młodszych dzieci. Dlatego też przy łóżku dobrym pomysłem będzie umieszczenie kinkietu lub małej lampki do czytania. Warto pomyśleć również nad słabym światełkiem nocnym, które zapewni naszemu dziecku większe poczucie bezpieczeństwa, jeśli na przykład będzie miało ono koszmary w nocy. W tej funkcji doskonale sprawdzi się także lampka, która jest wtykana bezpośrednio do gniazdka i którą w każdej chwili możemy wyłączyć, jeśli nasza pociecha już spokojnie uśnie. 

Jaką lampkę kupić na biurko?

Tutaj zdecydowanie warto zastanowić się nad solidną lampką biurkową, najlepiej taką z obrotową główką oraz ramieniem. Powinieneś pamiętać także o tym, aby światło padało na biurko z lewej strony, natomiast dla osób leworęcznych z prawej. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu dziecko nie zasłania sobie światła podczas pisania, czytania czy też rysowania, a co za tym idzie kontrast, który występuje pomiędzy cieniem a światłem, ulega znacznemu pomniejszeniu. Jest to lepsze dla oczu oraz efektownej nauki naszego dziecka. 

Dekoracyjne oświetlenie do pokoju dziecka

Pamiętajmy, że dzieciństwo to czas radości i zabawy, dlatego warto zadbać również o dekoracyjne, kolorowe elementy oświetlenie do pokoju naszej pociechy. Można tutaj pomyśleć nad kupnem małych reflektorków, które będą oświetlać zdjęcia, obrazki lub galerię rysunków naszego dziecka, którą możemy powiesić na ścianie. Ciekawym rozwiązaniem będą także wszelkiego rodzaju girlandy świetlne oraz kolorowe, barwne klosze, które nadają radości oraz wyrazu pokojowi naszego dziecka. 

 

Top