• 27 lutego 2024

Nowoczesne kaloryfery przekraczają barierę czystej utylitarności w stronę oryginalnych rozwiązań estetycznych. Współczesna sztuka użytkowa wydobywa piękno z przedmiotów codziennego użytku, zamieniając je w istne dzieła sztuki. Urządzenia te przestały być traktowane po macoszemu, stając się inspiracją dla wielu projektantów, zaskakujących nas coraz bardziej wymyślnymi kształtami. Dzisiejsze grzejniki to już nie obskurne machiny cieplne, tylko rzeźby emitujące przytulne ciepło do naszego domu.

Nareszcie koniec ze stereotypami i utartymi standardami, ponieważ zaczęła się grzejnikowa rewolucja estetyczna. Możemy zapomnieć o czysto funkcjonalnych właściwościach kaloryferów. Od teraz łatwo odmienimy nasze mieszkania za pomocą wyjątkowych rozwiązań grzewczych. Dzisiaj niemodne jest ukrywanie grzejników w zabudowach czy podłodze. Obecnie coraz częściej kaloryfery zyskują efektowne, designerskie bryły, które eksponuje się na pierwszym planie tak jak każdy inny element wyposażenia domowego. Na rynku znajdziemy rozmaite rozwiązania od prostych, minimalistycznych, do barokowo rozbudowanych, maskujących zasadniczą funkcję urządzenia.

Minimalizm i prostota

Nie każdy jest miłośnikiem wnętrz pełnych przepychu. Bogato dekorowane i barwne pomieszczenia potrafią przyprawić o zawrót głowy. Każdy miłośnik prostoty, ładu oraz minimalistycznych wnętrz z designerskimi dodatkami, bez problemu znajdą elegancki grzejnik właśnie dla siebie. Wybór takiego kunsztownego, a zarazem surowego w kształcie kaloryfera doda wnętrzu charakteru oraz polotu. Już nie musimy ukrywać starych, żeliwnych, pomalowanych farbą grzejników za warstwą firan i zasłon. Obecnie możemy dumnie odsłonić swój prosty i elegancki kaloryfer, który będzie silnym akcentem dekoracyjnym. Współczesne modele sprawiają, że niezbędna część wyposażenia mieszkania, jaką jest grzejnik, została wreszcie należycie doceniona i zyskała zupełnie nowe życie.

Szaleństwo formy

Nie każdy z kolei lubi minimalizm, preferując bardziej urozmaicone wnętrza. Przeglądając ofertę sklepów internetowych, z łatwością znajdziemy grzejniki, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za rzeźbę współczesną. Fani barokowych wnętrz, bogatych zdobień i nieoczywistych rozwiązań mogą zdecydować się na grzejniki organiczne w formie, nawiązujące do świata roślin lub bardziej abstrakcyjne, o futurystycznych kształtach, które nie występują w przyrodzie. Dzięki temu zyskamy unikatowy obiekt, nadający charakter naszym wnętrzom, a przy okazji będzie on spełniał swoją utylitarną funkcję grzewczą. Interesująco prezentują się też grzejniki w formie sieci poplątanych rur, które zdobią całą ścianę w industrialnym klimacie. Tego typu wzory z powodzeniem mogą zastąpić inne ozdoby w pomieszczeniach, ponieważ same są już wystarczająco estetyczne.

 

Top