Co warto wiedzieć o grzejnikach?

Podczas montażu centralnego ogrzewania warto uwzględnić specyfikę grzejników, ponieważ to dzięki tym urządzeniom ciepło przekazywane jest do pomieszczeń. Ich efektywność ma ogromne znaczenie dla komfortu cieplnego domowników. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejników!

Grzejniki pokojowe to urządzenia, które zwykle montowane są na ścianach. Producenci posiadają w swoich ofertach produkty o najróżniejszych kształtach i kolorach oraz zbudowane z różnych materiałów, tj. stal, aliminium czy rzadziej żeliwo. Coraz większą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne, które nie tylko dają ciepło, ale są również niezwykle estetyczne. Dzięki swoim walorom wizualnym mogą świetnie podkreślić styl danego wnętrza. Doskonale będą pełnić swoją rolę jako grzejniki pokojowe, ale także jako sprzęt do salonu lub gabinetu. Bogatą ofertę wysokiej jakości grzejników takich marek jak: Viessmann, Terma, Gorgiel, Vasco, Radeco, Luxrad czy Instal Projekt Retto znajdziecie w sklepie internetowym z grzejnikami iterma.pl. 

Właściwy grzejnik w odpowiednim miejscu
Podczas planowania instalacji centralnego ogrzewania wyjątkową uwagę warto poświęcić łazienkom. To w tego typu pomieszczeniach musi być zapewniona najwyższa temperatura. Wszak chyba nikt z nas nie chciałby brać kąpieli w zimnej łazience? Grzejniki łazienkowe powinny więc odznaczać się wysoką wydajnością i posiadać opcję łatwej regulacji. Do pomieszczeń łazienkowych doskonale nadają się zarówno grzejniki płytowe, jak i grzejniki dekoracyjne. Należy zaznaczyć, że grzejniki płytowe mogą dodatkowo posiadać uchwyty na ręczniki. Producenci tworzą coraz to nowocześniejsze modele, które dostosowywane są do aktualnych standardów wnętrzarskich. 

Elektryczna alternatywa
Interesującą propozycję stanowią również grzejniki łazienkowe i pokojowe, którę są zasilane prądem. Taki elektryczny grzejnik z jednej strony jest zdolny do samodzielnej pracy, ale z drugiej może także służyć do dogrzewania wnętrza. Większość modeli gwarantuje nie tylko wysoką wydajność, ale również płynną, bezawaryjną pracę. Wśród zalet grzejników elektrycznych można wymienić ponadto niski koszt inwestycji i montażu, bezpieczeństwo użytkowania oraz możliwość sterowania i regulacji temperaturą w pomieszczeniu. Oprócz tego ogrzewanie elektryczne jest ekologiczne i przyjazne dla alergików. Za minus takiego rozwiązania można z pewnością uznać wysoki koszt użytkowania. Z tego właśnie wzgędu grzejniki elektryczne rzadko są wykorzystywane jako samodzielne źródło ciepła.

O serwisie

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko piękne podłogi czy meble. To również oryginalne elementy grzewcze czy sanitarne. Na tej stronie znajdziesz porady dotyczące grzejników - tych typowych, ale i tych oryginanych.Zapraszamy!
 

Kontakt

ul. Urocza 45, Kraków

805 469 452

kontakt@inteligentnebudownictwo.com.pl

Galeria