Funkcje grzejnika w łazience

W dobrze zaaranżowanej łazience grzejnik jest niezwykle istotny. Przede wszystkim daje nam ciepło, ale może także pełnić rolę suszarki na ręczniki i bieliznę. Dodatkowo w nowoczesnych łazienkach pełni rolę elementu dekoracyjnego. 

Na rynku dostępna jest szeroka oferta grzejników łazienkowych. Możemy więc do woli przebierać we wzorach, kolorach, wymiarach i parametrach. Zgodnie z obowiązującymi standardami aranżacji łazienek grzejnik, dostosowany mocą i wielkością do potrzeb pomieszczenia, powinien spełniać kilka funkcji. O tym, jakie funkcje grzejnika łazienkowego są najważniejsze dowiesz się z poniższego artykułu. 

Funkcja ogrzewania
Optymalną temperaturą dla pomieszczenia łazienkowego jest temperatura utrzymywana na poziomie 25 st. C. Tylko odpowiednio dopasowane źródło ciepła zapewni nam komfortowe warunki klimatyczne w trakcie kąpieli. Warto dodać, że przy wyborze grzejnika łazienkowego istotne jest, żeby jego wydajność wynosiła o 25 proc. więcej w stosunku do rozwiązań stosowanych na przykład w pokoju dziennym. Należy również zwróć uwagę na wymiary grzejnika, ale o wiele ważniejsza jest jego moc. Pamiętajmy, że wielkość nie zawsze idzie w parze z wydajnością urządzenia. Właściwa temperatura jest ponadto istotna wtedy, gdy grzejnik pełni rolę suszarki do ręczników czy bielizny. W przypadku, gdy temperatura będzie zbyt niska istnieje ryzyko, że mokre przedmioty nie będą schnąć, a zamiast tego tęchnąć. W konsekwencji łazienkę opanuje utrzymujący się w powietrzu nieprzyjemny zapach zawilgoconych rzeczy.

Funkcja suszarki
Klasyczna konstruckja grzejnika łazienkowego zwykle składa się z dwóch pionowych kolektorów, które są ze sobą połączone rzędami prostych lub wyprofilowanych rurek, a w niektórych przypadkach paneli. Taka budowa umożliwa nam wieszanie na grzejniku i suszenie mokrych ręczników czy bielizny. Jest to zatem bardzo praktyczna funkcja. 

Funkcja dekoracyjna
W ofercie sklepu z grzejnikami www.iterma.pl dostępny jest bogaty wybór grzejników o różnych wzorach, kolorach i wymiarach, które z łatwością możemy dostosować do własnych potrzeb i gustu estetycznego. Wszystkie grzejniki pochodzą od renomowanych producentów i charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Dzięki swoim walorom estetycznym i jakościowym idealnie współgrają z pozostałami elementami aranżacyjnymi łazienki. 
Ciekawa forma, intrygujący kolor, a także praktyczność i przydatność sprawiają, że grzejnik będzie spełniał swoje funkcje przez długie lata, przy okazji stanowiąc oryginalną ozdobę łazienki.

O serwisie

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko piękne podłogi czy meble. To również oryginalne elementy grzewcze czy sanitarne. Na tej stronie znajdziesz porady dotyczące grzejników - tych typowych, ale i tych oryginanych.Zapraszamy!
 

Kontakt

ul. Urocza 45, Kraków

805 469 452

kontakt@inteligentnebudownictwo.com.pl

Galeria