Grzejnik jako dekoracja

Na pytanie o zastosowanie grzejnika, większość z nas zapewne odpowie, że jego rolą jest ogrzewanie pomieszczenia. Jednak to nie jedyna jego funkcja. W nowoczesnych domach grzejnik może także pełnić rolę dekoracji, za pomocą której wnętrza nabiorą wyjątkowego charakteru.

Ogrzewanie już nie musi być nieinteresującym, białym prostopadłościanem. Dostępne obecnie na rynku grzejniki dekoracyjne mają ciekawe kształty oraz kolory, a wyglądem nierzadko przypominają intrygujące dzieła sztuki. 

Różnorodność grzejnikowych kształtów i kolorów
Dawniej grzejnik stanowił tylko element instalacji grzewczej, a jedynym rozwiązaniem na zmianę jego koloru była farba olejna. Aktualnie kształty i kolory grzejników zachwycają różnorodnością. Producenci często angażują do współpracy designerów. Dzięki ich pomysłowości nasze nudne, białe elementy instalacji grzewczej mogą być zastąpione wyjątkowymi formami stanowiącymi integralną część wystroju wnętrza.

Grzejniki w modzie wnętrzarskiej
Dzisiejsze grzejniki idealnie współgrają z trendami wnętrzarskimi, a nowoczesne rozwiązania oferowane przez projektantów zapewniają wiele możliwości ciekawego wykorzystania instalacji grzewczej jako elementu aranżacji wnętrza. Szeroką gamę produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów oferuje sklep z grzejnikami www.iterma.pl. Na stronie znajdziesz nowoczesne formy, duże gładkie powierzchnie, fantazyjne i geometryczne kształty, niestandardowe układy, tafle szklane, elementy dekoracyjne w postaci innych tworzyw oraz odważną paletę kolorystyczną.

Elastyczność użycia grzejników
To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że w przypadku grzejników zmienia się nie tylko design, ale również elastyczność ich użycia. Aktualnie rozszerza się zakres możliwych podłączeń, a niezbyt estetyczne odpowietrzniki są gustownie zamaskowane. Dodatkowo niektóre grzejniki to modele „dwustronne”, co umożliwia montowanie ich zarówno na lewą, jak i prawą stronę, dostosowując ich formę do aranżacji danego wnętrza.

Grzejnik w roli głównej
Można więc stwierdzić, że grzejniki już nie muszą być skrzętnie ukrywane za zasłonami czy innymi elementami wyposażenia wnętrza. W dzisiejszych czasach z powodzeniem mogą pełnić rolę głównego elementu dekoracyjnego w pomieszczeniu. Jeżeli akurat wykańczasz dom albo właśnie zastanawiasz się nad wymianą instalacji po zakończeniu sezonu grzewczego postaw na nowoczesne rozwiązania i wybierz grzejniki dekoracyjne! Są one nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale sprawiają także, że wnętrze nabiera charakteru.

O serwisie

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko piękne podłogi czy meble. To również oryginalne elementy grzewcze czy sanitarne. Na tej stronie znajdziesz porady dotyczące grzejników - tych typowych, ale i tych oryginanych.Zapraszamy!
 

Kontakt

ul. Urocza 45, Kraków

805 469 452

kontakt@inteligentnebudownictwo.com.pl

Galeria