• 27 lutego 2024

Lato, to czas kiedy uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu i wśród zieleni. Jednak najczęściej, lubimy podziwiać zieleń, która otacza nas każdego dnia. Dlatego, już na wiosnę lub późną zimą trzeba pomyśleć o naszym ogrodzie dokoła domu. Każdy z nas marzy, aby mieć ogród rodem z bajki. Jednak, aby taki się stał, trzeba o niego zadbać. Oczywiście elementami najważniejszymi są tutaj rośliny. Na następnym miejscu znajdują się takie ozdoby jak oczka wodne, ścieżki usypane z kolorowych kamyków i oczywiście oświetlenie. 
Oświetlenie ogrodu jest niezbędne nie tylko w lecie, kiedy chcemy spędzać w ogrodzie letnie wieczory, ale także w zimie. Nie służy pono bowiem tylko jako ozdoba czy do oświetlania mroku, ale jest także doskonałym stróżem posesji. Jednak to, że światło ma chronić nasz dom przed złodziejami, nie oznacza, że nie może się też doskonale prezentować. Jeśli dobrze dobierzemy światło w ogrodzie, to osiągniemy niesamowity efekt wizualny. Nawet najpiękniejsze rośliny potrzebują dobrego naświetlenia, aby nie zginęły wśród innych roślin. A może wolisz stawiać na bezpieczeństwo i komfort? Bez względu na to, jakie zadanie spełniać ma światło, trzeba wiedzieć, które wybrać. 

Lampy solarne – tanio i ekologicznie

Coraz częściej w ogrodach dokoła goszczą lampy solarne. Stały się one popularne, gdyż są tanie, proste i przede wszystkim ekologiczne, co jest teraz w modzie. Swoją unikatowość zawdzięczają panelom solarnym, na których opierają swoje działanie lampy. Panele te przez cały dzień, kiedy świeci słońce, zbierają energię i przekształcają w energię elektryczną. Energia ta magazynuje się w akumulatorku i uwalniana jest kiedy słońce zachodzi. Takie lampy są bardzo łatwe w obsłudze, montażu i są tanie w eksploatacji. Nasz wysiłek ogranicza się jedynie do montażu, który jest dziecinnie prosty, a resztę robi natura. 

Światło tylko w lecie? 

Unowocześnione systemy, pozwalają na ładowanie akumulatorów nawet wtedy kiedy słońca nie ma i jest zachmurzenie, czyli również w sezonie zimowym. Jeśli wystąpi jakakolwiek awaria, to lampę się wymienia na nową, co kosztuje nas kilka do kilkunastu złotych. Jeśli mamy droższe lampy, to wtedy wystarczy wymienić uszkodzoną część np. akumulator czy panel solarny. 

Droższe i wytrzymałe? – Lampy elektryczne

Jeśli zdecydujemy się na lampy zasilane energią elektryczną, to musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Są one jednak trwalsze, wyróżniają się większą estetyką i mają różne odcienie światła. Jeśli więc zależy nam nie tylko na oświetleniu, ale także na ładnej ozdobie, to warto sięgnąć po „standardowe” lampy. 

 

 

 

Top