Wszystko o grzejnikach elektrycznych

Grzejniki elektryczne stanowią komfortowe i proste rozwiązanie na uzyskanie optymalnej temperatury we wnętrzu. Doskonale sprawdzają się jako ogrzewanie podstawowe i uzupełniające. Dostępne są zarówno w wersji przenośnej, jak i montowanej na stałe. Chcesz wiedzieć więcej o grzejnikach elektrycznych, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Grzejniki elektryczne umożliwiają szybkie i wygodne ogrzewanie pomieszczeń. W ofercie sklepów internetowych, tj. iterma.pl, znajdziemy bogatą ofertę wysokiej jakości grzejników elektrycznych, nie tylko o stacjonarnym, ale i przenośnym zastosowaniu. Przy wyborze rozwiązania do ogrzewania domu pamiętajmy jednak żeby kierować się mocą grzewczą. 

Grzejniki konwekcyjne
Ten rodzaj grzejników charakteryzuje się niską ceną i łatwością montażu. Nagrzewają się one bardzo szybko i tak samo szybko stygną, co wpływa na błyskawiczną zmianę temperatury w pomieszczeniu. Przeważająca liczba modeli posiada co najmniej trzystrefowy termostat. Warto zaznaczyć, że ten typ grzejników minimalizuje wilgotność powietrza we wnętrzach. 

Grzejniki ceramiczne
Grzejniki te funkcjonują w oparciu o wkład ceramiczny, który szybko się nagrzewa, z drugiej zaś strony bardzo wolno stygnie. Jako wadę tego rozwiązania można wymienić wysoki pobór prądu w trakcie nagrzewania, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu kosztów użytkowania.

Grzejniki olejowe
Tego typu grzejniki działają na zasadzie radiacji. Olej, który znajduje się we wnętrzu kaloryfera nagrzewa się stosunkowo powoli, jednak po wyłączeniu urządzenia będzie ono oddawało ciepło jeszcze przez długi okres czasu. Grzejniki olejowe stanowią świetne rozwiązanie dla alergików, bowiem nie powodują cyrkulacji powietrza, a tym samym ruchu roztoczy. 

Grzejniki halogenowe
Kolejny rodzaj grzejników elektrycznych stanowią urządzenia halogenowe, które w swojej pracy wykorzystują zjawisko promieniowania. Dzięki temu efekty ich działania są odczuwalne zaraz po uruchomieniu. Generują promienie podczerwone, które nagrzewają przedmioty oraz rzeczy znajdujące się w najbliższym otoczeniu. Te z kolei oddają ciepło do otoczenia.

Termowentylatory
To grzejniki elektryczne, które najczęściej mają formę przenośną. W skład tego typu urządzenia wchodzi wiatraczek oraz spirala grzewcza. Warto zaznaczyć, że ich praca charakteryzuje się wysokim poziomem głośności, przez co nie sprawdzają się w codziennym, stałym użytkowaniu. Podstawowym zastosowaniem tego typu grzejników jest zatem dogrzewanie pomieszczeń, np. kiedy występują bardzo zimne dni.

O serwisie

Dobrze urządzone wnętrze to nie tylko piękne podłogi czy meble. To również oryginalne elementy grzewcze czy sanitarne. Na tej stronie znajdziesz porady dotyczące grzejników - tych typowych, ale i tych oryginanych.Zapraszamy!
 

Kontakt

ul. Urocza 45, Kraków

805 469 452

kontakt@inteligentnebudownictwo.com.pl

Galeria