• 17 kwietnia 2024

Obecnie producenci i projektanci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych, bardziej oryginalnych oraz ciekawych designów dla pomieszczenia, jakim jest kuchnia. Minęły już czasy, gdy w polskich domach i mieszkaniach dominowały po PRL-owskie kuchnie ze startymi szafkami, linoleum na podłodze i ceratą na stole. Na szczęście łyżek też już nie musimy przypinać na metalowych łańcuchach, a szklanki z plastikowymi uchwytami i spodeczkami spotkamy już raczej tylko w domach naszych babć i dziadków. Teraz nasza kuchnia może wyrażać nas samych – może być barwna, nowoczesna, czarno-biała lub klasyczna – w zasadzie wszystko zależy od naszych upodobań. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak odpowiednio zaaranżować swoją kuchnię w domu. Zapraszam do lektury!

Aranżacja kuchni nowoczesnej

Aby połączyć w naszej kuchni styl nowatorski, a zarazem zachować trochę klasycznego wyglądu to warto pomyśleć o zastosowaniu zabudowy wysokiej. Poza tym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się zarówno w dużych jak i w małych kuchniach i które nadaje nowoczesnego stylu pomieszczeniu, jakim jest kuchnia, jest wykorzystanie szafek narożnych – zachowujemy dzięki temu więcej miejsca, a i nasza kuchnia lepiej się wtedy prezentuje. Przede wszystkim tego rodzaju szafki są niesamowicie pojemne, natomiast systemy, które montowane są w tego rodzaju szafkach, pozwalają nam bez większego problemu dotrzeć do ich wnętrza, przez co są one łatwe i wygodne w użyciu. Wybierając szafki do kuchni, nie możemy zapomnieć również o bardzo ważnym elemencie, jakim są uchwyty do szafki. Obecnie modne są zarówno te duże, rozbudowane oraz bardzo ozdobne uchwyty, jak i te bardziej minimalistyczne formy uchwytów czy też ich brak. Wszystko zależy od rodzaju aranżacji, którą wybraliśmy do naszej kuchni. Każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie spośród modeli uchwytów, ponieważ możemy wybierać spośród wielu różnych odcieni, kształtów oraz stylów takich jak retro, glamour, minimalistyczne czy klasyczne. 

Jaki wybrać styl wzorniczy mebli do kuchni?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że style wzornicze to nie jest tylko zewnętrzny wygląd szafek, ale także to wszystko, co kryje się w tych elementach, które nie są widoczne na pierwszy rzut ok. Takie detale, które są w codziennym życiu bardzo pomocne oraz nowatorskie typu mechanizmy uchylne stosowane w półkach i szufladach czy systemy wysuwania, które usprawniają naszą pracę. Dlatego warto pomyśleć nad systemem, jakim jest tendembox, który pozwala nam na ciche zamykanie szafek o kryte prowadnice, czy system metabol, który oparty jest na częściowo wysuwanych prowadnicach.

 

Top