• 17 kwietnia 2024

To idealne rozwiązanie dla rodzin wielopokoleniowych lub dla rodzeństwa, które planuje budowę domu i chce mieszkać blisko siebie. Taką opcję wybierają również młode małżeństwa, które budują domy wraz z rodzicami. Plan domu pozwala na zamieszkanie w jednym budynku i tworzenie wspólnoty rodzinnej, zapewniając jednocześnie odrębność i intymność. Rozwiązanie to bardzo dobrze się sprawdza ze względów ekonomicznych, ale też społecznych. Pozwala na utrzymanie ciągłości kontaktów międzypokoleniowych, zapewnia dzieciom stały kontakt z dziadkami, którzy mogą wiele je nauczyć, będąc przy tym wsparciem dla młodych rodziców. Taki układ domu daje również możliwość oddania drugiej części na wynajem, zaś w miejscowościach turystycznych idealnie sprawdzi się na podejmowanie turystów.

 

Projekt domu Leliwa

Ten model domu jest doskonały dla rodziny dwupokoleniowej, lub wielodzietnej. Pozwala on funkcjonować w wygodny sposób całej rodzinie, dając jednocześnie poczucie intymności dzięki podziałowi na kondygnacje. Leliwa posiada klasyczny wygląd, dzięki czemu jest rozsądnym kompromisem wobec różnych tendencji architektonicznych.
Dom posiada podpiwniczenie, w którym jest miejsce na kotłownię oraz garaż. Na parterze znajduje się obszerny pokój dzienny, kuchnia i jadalnia. Ponadto znajdują się tu dwie sypialnie oraz łazienka i oddzielnie WC.
Na poddaszu znajdują się dwie sypialnie, pokój dzienny oraz pomieszczenie, które można przeznaczyć na gabinet lub pracownię, w zależności od zainteresowań i potrzeb mieszkańców. Oprócz tego mieszczą się tu kuchnia, jadalnia oraz garderoba i łazienka.

Projekt domu Nostrzyk

Nostrzyk to projekt, który charakteryzuje się parterową zabudową. To budynek dwulokalowy o prostym kształcie, będącym gwarancją satysfakcjonującej eksploatacji. Podczas projektowania tego domu, szczególną wagę przyłożyliśmy do jego funkcjonalności. Jego cechą szczególną jest wysoki poziom energooszczędności, uzyskany w wyniku odpowiedniego ułożenia poszczególnych pomieszczeń. Ten skonstruowany na planie prostokątnej bryły, posiada dwuspadowy dach oraz harmonijny rozkład pomieszczeń, będących wobec siebie odbiciem lustrzanym. Każda z mieszkalnych części posiada po dwie sypialnie, jasny pokój dzienny oraz przestronną łazienkę. Wspólnym fragmentem dla obu mieszkań jest kotłownia.

Projekt domu Szakłak

Szakłak jest budynkiem jednorodzinnym, w zabudowie bliźniaczej. Jego pojedynczy segment przemyślany jest, jako mieszkanie dla trzech do pięciu osób. Projekt nie zakłada wstępowania podpiwniczenia, posiada natomiast poddasze z przeznaczeniem na adaptację do zamieszkania. Każdy segment wygląda podobnie. Na parterze znajdują się wiatrołap, korytarz, kuchnia, salon i kotłownia. Na piętrze przewidziane są dwie sypialnie, garderoba, korytarz i łazienka. Wybór tego projektu zapewni bliskie sąsiedztwo, jednocześnie dając poczucie odrębności dla każdej z rodzin zamieszkujących dan segment.

Projekt domu Jastruń

Jastruń to projekt domu w zabudowie bliźniaczej, który doskonale nadaje się dla rodziny wielopokoleniowej. Obydwa segmenty nieznacznie różnią się miedzy sobą swoim rozplanowaniem. Segment pierwszy idealnie sprawdzi się, jako mieszkanie dla małżeństwa z dorastającymi dziećmi, zaś drugi będzie świetną opcją dla dziadków.
Plan parteru segmentu pierwszego wygląda następująco: ganek, przedpokój, korytarz, kuchnia, sypialnia, pokój dzienny, pomieszczenie gospodarcze, łazienka i garaż. Poddasze posiada hall, łazienkę, dwie sypialnie i garderobę. Parter segmentu drugiego posiada podobne pomieszczenia, w nieco odmiennym rozmieszczeniu, natomiast jego poddasze posiada jedną zamiast dwóch sypialni.

Indywidualne podejście

Jak widzicie, paleta projektów domów przeznaczonych dla dwóch rodzin jest bardzo szeroka, zaś wybór tego właściwego zależy od indywidualnych oczekiwań Twoich i Twojej rodziny. Zanim zdecydujecie się na konkretny model, warto wspólnie przedyskutować, jaki kształt ma przybrać dom Waszych wspólnych marzeń. Każdy z naszych projektów zakłada możliwość pewnych modyfikacji, które pozwalają na dostosowanie go do Waszych wyjątkowych potrzeb.

 

Top