• 14 lipca 2024

Prowadzenie inwestycji deweloperskiej wcale nie jest takie proste. Ale znając rynek i jego potrzeby - inwestycja może zakończyć się sukcesem! W pierwszych krokach jakie trzeba wykonać przed rozpoczęciem inwestycji to: znalezienie odpowiedniej działki pod budowę, wykonać projekt budynku, znalezienie finansowania inwestycji, realizacja oraz na koniec sprzedaż mieszkań. Ale czy to wszystkie najważniejsze kroki?

Budowa inwestycji deweloperskiej - jak zacząć?

Wcześniej już wspomnieliśmy, że pierwszym z punktów realizacji inwestycji - to znalezienie odpowiedniej działki na budowę. Następnie czas na biuro projektowe oraz Geodetę Gdańsk, który wykona mapę do celów projektowych czy wytyczy budynek. Następnie trzeba przygotować grunt pod rozpoczęcie prac, wybrać firmę lub firmy budowlane. Dlaczego warto jest wybrać kilka firm? Odpowiedź jest prosta. Aby utrzymać ciągłość prac: jedna firma doprowadza budynek do stanu surowego, druga realizuje wszystkie prace wykończeniowe, a trzecia odpowiada za ciągi komunikacyjne. Wszystkie wykonane działania należy rzetelnie notować po stronie kosztów inwestycji.

Przygotowanie podłoża pod budowę to chyba jedna z kluczowych prac. Aby wszystko poszło sprawnie i po naszej myśli, warto znaleźć wykonawcę z odpowiednim sprzętem i maszynami. System sterowania maszyn 3d to jedno z takich urządzeń. W bardzo szybki sposób niweluje teren – z dużą dokładnością. Zautomatyzowana system GPS do koparki 3D minimalizuje liczbę przejazdów maszyny, a także pozwala na uniknięcie poprawek oraz sprawia, że zużycie materiałów jest niższe. Zastosowanie takich rozwiązań gwarantuje większą dokładność wykonywania prac, a przy tym konieczność poprawek ulega zmniejszeniu. Dzięki temu można wykonać zlecone prace w krótszym czasie, co jest istotne w realizacji inwestycji deweloperskich - gdzie czas ma kluczowe znaczenie.

Jak wybrać dobrego zarządcę nieruchomości dla wspólnoty mieszkaniowej?

Po ukończeniu robót budowlanych, czas zastanowić się kto zostanie zarządcą Twojego budynku mieszkalnego. Im większa wspólnota mieszkaniowa, tym więcej zadań, obowiązków i problemów, które trzeba rozwiązać, aby całość funkcjonowała sprawnie. Sprawy te można powierzyć zarządcy nieruchomościami Łódź, czyli osobnemu podmiotowi odpowiedzialnemu za prawidłową gospodarkę w ramach wspólnoty. Zarządzanie nieruchomościami to odpowiedzialna funkcja. W pracy zarządcy liczy się nie tylko wiedza, ale również czynnik kreatywny. Bez niego trudno mówić o przyszłościowych wizjach. Pomysłowość powinna wiązać się przede wszystkim z umiejętnością wysłuchania potrzeb mieszkańców, a także dokładną ich analizą, celem udzielenia najlepszych odpowiedzi oraz późniejszej sprawnej realizacji obietnic. Wybór dobrego zarządcy może wpłynąć również na podniesienie wartości rynkowej budynku. Zaczynając od bieżącej obsługi właścicieli i najemców, przygotowywania i zarządzania budżetami operacyjnymi nieruchomości, obsługi księgowej właścicieli i najemców, administrowania infrastrukturą techniczną budynku, optymalizacji kosztów, nadzoru nad działalnością firm serwisujących nieruchomość po planowanie i realizację skutecznych działań marketingowych.

Co zrobić aby uatrakcyjnić mieszkanie w oczach kupującego?

W trakcie realizacji inwestycji większość mieszkań, szczególnie tych atrakcyjniejszych szybko znajdzie nowych nabywców. Co jednak w sytuacji, gdy niektóre z lokali mogą być mniej atrakcyjne dla potencjalnego kupującego? Tutaj możemy postawić na nowoczesne wykończenie, które może zwiększyć liczbę zainteresowanych osób a przy okazji nie wpłynie na bryłę i ogólną stylistykę budynku. Jeśli jest to mieszkanie na parterze z wydzielonym ogródkiem, w grę może wchodzić zabudowa tarasu Warszawa. Jest to doskonała okazja dla osób, które chciałyby urządzić sobie niewielki ogród zimowy, lub odizolować się przy jednoczesnym poczuciu przebywania na łonie natury. A co z mieszkaniami na wyższych kondygnacjach? W ostatnim czasie mocno popularyzuje się szklana zabudowa balkonu - firma Naabo ma doświadczenie w tego typu konstrukcjach. Nowoczesna zabudowa balkonu nie ogranicza nas w żadnym stopniu - szkło mocowane jest na prowadnicach, więc w każdej chwili możemy się odsłonić przed światem. Dzięki konstrukcji bezramowej ilość światła pozostaje taka sama. Zwiększa się natomiast komfort użytkowania balkonu i poprawia się termika i akustyka w mieszkaniu.

 

Top