• 19 czerwca 2024

Żeby dokonać montażu drzwi, niezależnie od tego czy wewnętrznych, czy zewnętrznych trzeba pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Posiadając już drzwi i przymierzając się do rozpocząć pracę, należy przygotować sobie niezbędne materiały. Na pewno ułatwi to pracę, ponieważ nie będzie szukania niczego w pośpiechu.

Sprzęt niezbędny, aby zamontować drzwi

Warto pamiętać o poziomicy i o kątownikach. Będą one potrzebne do sprawdzenia, czy wszystko jest proste. Każdy kąt musi być prosty w przypadku montażu ościeżnicy, w przeciwnym wypadku drzwi nie zmieszczą się w ramach. Młotek, śrubokręt to są kolejne przyrządy, które się bardzo przydają. Znajdują się praktycznie w każdym domu i w przypadku wykończeń wnętrz są bardzo ważne.

Samoprzylepna taśma malarska, silikon i wyciskacz do silikonu powinny być zakupione. Zazwyczaj się z tego korzysta, zwłaszcza w przypadku przestrzeni między murem a ościeżnicą. Do przycinania drzwi potrzebna będzie piła zwykła lub specjalna do cięcia metalu. Zazwyczaj drzwi są drewniane, ale gdyby były inne, to trzeba zaopatrzyć się w specjalną piłę, aby móc je przyciąć. Często są dłuższe. Wiertarka i wiertła także dobrze by były w pobliżu.

Organizacja jest najważniejsza

Dobra organizacja pracy to podstawa. Jak wszystkie te przyrządy się zgromadzi, nie będzie problemu z montażem drzwi. Jest to jeden z elementów wykończenia wnętrz, dlatego kto często takie prace wykonuje, będzie miał te podstawowe narzędzia. Z nimi wszystko pójdzie sprawnie. Jeśli ich nie ma, to przynajmniej część trzeba kupić a resztą pożyczyć. Wykonując montaż na własną rękę, bez nich nic się nie zdziała.

Top