• 27 lutego 2024

Każdy, kto posiada dom, prędzej czy później mierzy się z zadaniem urządzenia własnego ogrodu. Na szczęście misja ta to sama przyjemność. Poza sadzeniem kwiatków, pielęgnowaniem warzywnika czy wyrywaniem chwastów, w ogrodzie możemy się również zrelaksować i spędzić czas wspólnie z bliskimi w ciepłe, letnie dni. Aby jednak to zrobić, będziemy potrzebować odpowiednich mebli. Radzimy jak dobrać idealne meble ogrodowe.

Zanim zaczniesz dobierać krzesła do stolika i szukać specjalnego parasola, należy trzeźwo ocenić możliwości naszego ogrodu. Zastanów się zatem, w którym konkretnie miejscu meble zostaną ustawione – czy będzie to taras, ogród czy altana? Od tego zależy materiał, z jakiego wykonane zostaną meble oraz ich ilość.

O czym należy pamiętać?

Jeśli dysponujemy małą przestrzenią wówczas lepiej nabyć fotel i stolik, niż zawalać ją pokaźnym kompletem. Z kolei jeśli nasz ogród bądź taras jest pokaźnych rozmiarów, możemy dowolnie rozbudować komplet o dodatkowe elementy. Pamiętajmy, że meble przeznaczone na zewnątrz powinny być wykonane z odpornych i trwałych materiałów. Do najpopularniejszych materiałów służących do produkcji mebli ogrodowych zalicza się: metal, drewno, aluminium, szkło, plastik oraz technorattan. Meble z nich wykonane są odporne na zmienne warunku atmosferyczne. Nie musisz zatem obawiać się, że nadmierna wilgoć, czy silne nasłonecznienie zniszczy meble. Każdy z tych surowców posiada jednak inną masę, dlatego przemyśl czy meble będą często przenoszone, czy mają zagościć w danym miejscu na stałe.

Co oferuje rynek?

Meble ogrodowe to nie tylko stolik i krzesła. W sklepach internetowych, jak Formy Użytkowe znajdziemy całe bogactwo produktów, które udekorują nasz ogród lub taras. Możemy wybierać spośród leżaków, foteli, puf, kanap wypoczynkowych, leżanek oraz łóżek ogrodowych. Podobnie rzecz ma się z designem. Otóż projektanci często wykorzystują nowoczesne inspiracje do kreowania linii mebli ogrodowych. Pamiętaj, że produkty te nie muszą być tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Chcąc nadać swojemu ogrodowi bardziej nowoczesny wygląd, możemy wykorzystać meble wykonane z aluminium powlekanego modnymi barwami. W ten sposób Twój komplet ogrodowy będzie stanowił mocny kontrast w stosunku do wszechobecnej zieleni. Zresztą nie musisz kupować mebli w komplecie. Przeglądając ofertę sklepów internetowych, możesz stworzyć swój własny, eklektyczny zestaw. Bardziej odważni mogą dodać hamak lub bujaczkę, która na pewno sprawi wiele frajdy zarówno młodszym, jak i starszym domownikom.

 

Top