• 14 lipca 2024

​Wybór idealnego prysznica może wydawać się łatwym zadaniem, jednak warto pamiętać o kilku aspektach przed zakupem odpowiedniej armatury. Inna kabina będzie najlepsza do małej łazienki czy dużej. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze prysznica.

Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki?

Na rynku nie brak różnych modeli kabin prysznicowych, a wśród najpopularniejszych można wymienić:

Walk-in

To rodzaj wyposażenia, przy którym nie trzeba stosować brodzika, gdyż wystarczy zamontowanie odpływu podłogowego. Charakterystyczną cechą tego rozwiązania jest brak zamkniętych drzwiczek, najczęściej jest stosowana ścianka prysznicowa. Idealnie sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach.

Tradycyjna

Jeśli najlepiej czujesz się w zamykanych kabinach prysznicowych, to jest rozwiązanie dla Ciebie. Warto pamiętać, że możesz zamówić różne modele armatury, tak by dopasować idealnie wyposażenie do aranżacji łazienki. W zależności od preferencji wybierz prostokątną, kwadratową lub półokrągłą kabinę prysznicową. Ten ostatni model doskonale sprawdzi się przy urządzaniu niewielkich pomieszczeń.

Dopasuj odpowiedni typ kabiny do swoich upodobań.

Jaki typ prysznica wybrać do łazienki?

Jeśli już wybór kabiny masz za sobą, warto zastanowić się, jaki typ prysznica najlepiej się sprawdzi u Ciebie. W zależności od swoich preferencji możesz zdecydować się na:

Klasyczną słuchawkę prysznicową

Zwykła bateria prysznicowa ze słuchawką to nadal popularne wyposażenie łazienki. Obecnie łatwo można dopasować jej wygląd i funkcjonalność, tak aby jak najlepiej się sprawdziła. Zaletą tego rozwiązania jest mniejsze zużycie wody.

Deszczownicę

Deszczownica prysznicowa łączy ze sobą walory dekoracyjne oraz użytkowe. Korzystanie z niej pozwala na świetny relaks, dzięki czemu możesz łatwo zamienić łazienkę w gabinet spa. Deszczownicę prysznicową zamówisz w różnych rozmiarach i kolorach wykończenia, przez co wybór idealnego modelu nie jest wyzwaniem.

Wybierz taki typ prysznica, który najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.

 

Top