• 14 lipca 2024

​Upały męczą i mogą być bardzo niebezpieczne. Choć wysokie temperatury są szczególnie dokuczliwe na południu naszego kontynentu, także w Polsce z każdym rokiem jest to coraz bardziej uciążliwy problem. Ma to związek ze zmianami klimatycznymi, które narażają nas na coraz bardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Jak ustrzec się przed upałem we własnym domu?

Wakacyjny klimat sprzyja wypoczynkowi. Wspólne spotkania przy grillu, basenie czy wycieczki rowerowe to jedne z ulubionych metod spędzania urlopu przez Polaków. Zdarza się jednak, że upał staje się dla nas zbyt męczący i zaczynamy marzyć o odrobienie wytchnienia od słońca oraz ciepła – zwłaszcza w naszych domach. Nie każdy może pozwolić sobie jednak na montaż klimatyzacji. Czasem jest to spowodowane problemami zdrowotnymi, a czasem ekonomicznymi – instalacje tego typu są niezwykle energochłonne i przynoszą krótkotrwałe ukojenie. Istnieje jednak inna metoda, która pozwala obniżyć temperaturę w naszych domach nawet o kilka stopni. Mowa o roletach zewnętrznych.

Idealna temperatura do życia

Człowiek najlepiej funkcjonuje w temperaturze pomiędzy 18 a 21°C. Oczywiście przedziały te dotyczą przede wszystkim salonu i pokoju dziennego, gdyż w sypialni zalecana jest jeszcze niższa temperatura, a nieco wyższy wskaźnik przyjmuje się dla łazienki. Jeśli nie posiadamy w domu lub mieszkaniu klimatyzacji – mało kto może cieszyć się takimi temperaturami – zwłaszcza latem, gdy pomieszczenia nagrzewa słońce. Doskonałym rozwiązaniem na problemy tego typu są rolety zewnętrzne. Zatrzymują ciepło, jeszcze zanim przedostanie się ono do środka pomieszczenia, utrzymując wewnątrz naszego mieszkania doskonały mikroklimat dla codziennego funkcjonowania. Nic dziwnego, że rozwiązania tego typu cieszą się dużą popularnością w krajach basenu Morza Śródziemnego. Ważny jest jednak prawidłowy wybór rolet. Warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety pochodzące od sprawdzonego producenta, gdyż doświadczenie często idzie w parze z innowacyjnością i jakością produktów.

Jakie rolety wybrać?

System rolet z PVC to innowacyjne rozwiązanie, które integruje rolety z samymi oknami. Można go zastosować podczas budowy nowego domu lub przy wymianie okien. Duży wybór kolorów obudów i prowadnic, a także różnorodność napędów i zabezpieczeń rolet, sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest opcja zamówienia rolet z wbudowaną moskitierą. Z kolei, system rolet zewnętrznych aluminiowych został stworzony z myślą o wykorzystaniu ich w już istniejących budynkach lub w trakcie budowy, po umieszczeniu specjalnie ocieplonej skrzynki w nadprożu otworu okiennego. Cała roleta jest w pełni wykonana z aluminium i jest dostępna w wybranych odcieniach z palety kolorów RAL. Kwestie doboru idealnych rozwiązań dla naszego domu lub mieszkania najlepiej skonsultować z doradcą, który dopasuje zestaw idealnie skrojony pod nasze potrzeby.

Pamiętajmy, aby przy wyborze producenta rolet stawiać na sprawdzone polskie marki. Mamy wówczas pewność, że zakupiony przez nas towar został wykonany zgodnie z restrykcyjnymi, unijnymi normami, a same rolety będą nam dobrze służyć przez wiele lat, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem, upałem oraz hałasem.

Artykuł powstał we współpracy z DRUTEX SA – polską firmą produkującą okna, drzwi, rolety oraz żaluzje fasadowe. Marka może pochwalić się blisko 40-letnim doświadczeniem. DRUTEX jest jednym z liderów rynku stolarki okienno-drzwiowej w Europie i marką rozpoznawalną na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Bytowie. Mimo światowej ekspansji firma nadal prowadzi produkcję całkowicie w Polsce. Przedsiębiorstwo posiada własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad procesem na każdym etapie.

Top